Domki na zgłoszenie – jakie formalności są wymagane?

Domki na zgłoszenie – jakie formalności są wymagane?

29 lipca 2021 Wyłącz przez admin

Domki bez pozwolenia na budowę, to świetna alternatywa domów lub domków letniskowych. Formalności ograniczone do minimum, możliwość stworzenia indywidualnego projektu, szybki czas realizacji – te zalety sprawiają, że na obiekty te decyduje się coraz więcej osób.

Domki bez pozwolenia na budowę – co warto o nich wiedzieć?

Posiadanie własnego domku w jakimś przyjemnym miejscu, to marzenie tak naprawdę każdego. Budowa takiego domu odstrasza, ponieważ każdemu wydaje się, że jest to ciężka praca i pełno papierkowej roboty. Tak do końca nie jest. Świetnym rozwiązaniem są domki bez pozwolenia na budowę. Można rozpocząć budowę bez konieczności zdobywania pozwolenia. Jednak trzeba będzie spełnić dodatkowe warunki określone w przepisach prawa budowlanego. Mianowicie, powierzchnia zabudowy obiektu nie może przekroczyć 35 metrów kwadratowych, a liczba domków na działce nie powinna być większa niż 1 na każde 500 metrów kwadratowych.

Domki na zgłoszenie – postaw dom bez zbędnych formalności

Domki na zgłoszenie posiadają uproszczoną procedurę prawną, dzięki której można postawić dom bez większych formalności. Dotyczy to budynków rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy do 35 metrów kwadratowych i bazuje na 29.1.2a Polskiego Prawa Budowlanego. Procedura zgłoszenia wymaga od nas minimalną ilość dokumentów przed rozpoczęciem budowy. Potrzebny nam wstępny szkic budynku, mapa do celów informacyjnych oraz krótki wniosek i mapa opłat. Do procedury potrzebujemy 4 egzemplarze wielkiego projektu budowlanego.

Domki bez pozwolenia na budowę

Szybkie i proste postawienie domku letniskowego

Drewniany domek lotniskowy to marzenie każdego działkowca. Są one ładne, praktyczne i tanie. Nie trzeba budować ich samodzielnie, można je po prostu zamówić. Do wyboru są różne modele, każdy w innym stylu i kolorze. Istnieje wiele firm oferujących dowóz i montaż zamówionego przedmiotu. Tylko jak wybrać odpowiedni? Z pewnością musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i wymagania. Dany obiekt nie może być zbyt duży lub mały. Oprócz tego zanim dokona się zakupu, należy sprawdzić obszar, na którym miałby się znajdować dom.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation