Produkcja pelletu drzewnego – opłacalny proces!

Produkcja pelletu drzewnego – opłacalny proces!

23 września 2021 Wyłącz przez admin

Pellet jest paliwem ekologicznym. To ważne w obliczu coraz większego zanieczyszczenia środowiska. Podczas spalania pelletu nie powstają szkodliwe substancje smolne, które zanieczyszczają powietrze. Pellety drzewne produkowane są z odpadów drzewnych, przez co są w pełni naturalne i mają przyjemny zapach.

Produkcja pelletu drzewnego to złożony proces… A to oznacza dobry jakościowo produkt!

Producent pelletu drzewnego odpowiada za prasowanie trocin, z których powstaje naturalne paliwo. Materiał zostaje pobieżnie rozdrobniony, przez co jest przygotowany do kolejnych działań, z których jedno z nich to – suszenie. Odbywa się ono w temperaturze 90°C. Wielokrotnie rozdrabniany produkt, a na końcu prasowany, zostaje schłodzony i spakowany – w ten sposób jest gotowy do transportu, sprzedaży oraz – użytku.

Producent pelletu drzewnego

Pellet a ekogroszek – nie ma konkurencji z pelletem!

Pellet drzewny to paliwo ekologiczne, które ma wiele zalet w porównaniu z ekogroszkiem. Przede wszystkim jest bardziej przyjazne dla środowiska (przy jego spalaniu powstają małe ilości dwutlenku węgla oraz nie wydziela się siarka) i nie brudzi. Pod względem ekologii lepszym paliwem jest pellet. Stosowanie pelletu ma też jednak swoje wady – pellet jest stosunkowo drogi i może dawać mniej ciepła w porównaniu z ekogroszkiem, co daje się we znaki zimą. Mimo wszystko jest warte – szczególnie zaś w naszych czasach!

Sprzedaż pelletu drzewnego – opłacalna inwestycja

Koszt całorocznego ogrzewania domu pelletem drzewnym może wynieść około 500 zł. Warto jednak pamiętać, że jest to długoterminowa inwestycja, a w wielu gminach można uzyskać dotację na zakup pelletu lub otrzymać niskooprocentowany kredyt. Producenci pelletu, pomimo jego wysokiej ceny sprzedaży, nadmieniają jednak jego ekologię oraz prostotę użycia – pakowany jest zazwyczaj w niewielkie, szczelnie zamknięte worki, które nie brudzą kotłowni. Dodatkowo wnosi do domu piękny zapach drewna, czego nie robią inne rodzaje opałów. Pomieszczenia, w których składowany jest na przykład ekogroszek, pokryte są czarnym, węglowym pyłem, który jest trudny do usunięcia. Ekogroszek jest ponadto trujący dla środowiska, tak jak pozostałe opały oparte na węglu.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation