Zastosowanie taśm transportowych

Zastosowanie taśm transportowych

26 czerwca 2019 Wyłącz przez admin

Taśmy przenośnikowe wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Każde z nich różnią się, jednak wszystkie służą do tego samego – czyli transportu materiałów. Taśmy transportowe ułatwiają wiele prac. Dowiedz się, jakie taśmy wykorzystuje się najczęściej, w jakich branżach oraz do transportu jakich materiałów wykorzystuje się je najczęściej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą lekturą tekstu!

Taśmy transportowe w budownictwie

Taśmy transportowe często wykorzystuje się w budownictwie. Służą one do transportu materiałów sypkich, jakimi są piasek, wapno czy zaprawy. Jest to ogromne ułatwienie dla pracowników, ponieważ nie muszą oni przewozić na taczkach żwiru czy innych materiałów. Taśmę można ustawić w dowolnym miejscu. Taśmy transportowe różnią się długością, dlatego można ją dopasować do każdej budowy.

Taśmy gumowe w górnictwie

Taśmy gumowe wykorzystuje się również w górnictwie. Są one najdłuższe spośród wszystkich taśm, bo sięgają nawet do kilkunastu kilometrów. Taśmy te sprawdzają się rewelacyjnie, ponieważ ciężkie bryły węgla transportowane są z głębin kopalni na powierzchnię. Taśmy te ułatwiają pracę górników, ponieważ wrzucają oni tylko węgiel na pracujące taśmy.

Taśmy przenośnikowe w produkcji

Taśm przenośnikowych używa się również w produkcji. Są one najpowszechniejsze w tej dziedzinie przemysłu. Taśmy przenośnikowe wykorzystuje się na halach produkcyjnych, gdzie wykonywanych jest wiele prac. Głównie używa się ich w sortowniach warzyw, owoców, pakowaniu produktów lub różyczkowaniu warzyw. Przy takiej taśmie pracuje wielu pracowników.

pracownicy przy taśmie produkcyjnej

Awaria taśmy – co wtedy?

Zdarzają się awarie taśmy. Co wtedy robić? Często sprzedawcy takich taśm gwarantują od razu ich serwis. Sprzedawcy taśm przenośnikowych w swojej ofercie posiadają również części do takich taśm. W ofercie znajduje się wiele części. Zakupić możemy połączenia mechaniczne, gumowanie bębnów, pasy i spinki do pras rolujących, serwis łączenia taśm przenośnikowych oraz pasy do podajników kubełkowych.

Jest wiele sprzętów i maszyn, które ułatwiają prace wielu z nas. Dzięki temu zlecenia wykonywane są szybciej i precyzyjniej. Na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze modele urządzeń, aby sprostać oczekiwaniom klientów.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation