Zapoznaj się z dokumentacją mieszkania Żnin!

Zapoznaj się z dokumentacją mieszkania Żnin!

6 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Dokonując zakupu mieszkania warto podczas jego oglądania zadać kilka kluczowych pytań osobie sprzedającej. Pozwoli to nam uniknąć wszelkich wątpliwości i poznamy dokładny stan mieszkania. Przed dokonaniem zakupu bardzo ważne jest sprawdzenie stanu prawnego mieszkania. Jak to zrobić? Zapoznaj się z artykułem!

Ważne pytania dla sprzedającego!

Kiedy zamierzamy dokonać zakupu mieszkania Żnin podczas jego oględzin warto zapytać sprzedającego o kilka ważnych rzeczy. Przede wszystkim zapytajmy co jest powodem sprzedaży mieszkania, odpowiedź sprzedającego może być dla nas kluczowa. Zapytajmy również kiedy były przeprowadzane ostatnie remonty, w ten sposób dowiemy się czegoś więcej o stanie technicznym mieszkania. Kwestia bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego zapytajmy, czy okolica jest bezpieczna. Warto wiedzieć też kim są sąsiedzi, czy są to osoby starsze czy młode. Musimy wiedzieć czy mieszkanie po kupnie będzie miało wyposażenie, czy będzie puste, bo właściciel zabierze część lub całe wyposażenie. Bardzo ważne jest przede wszystkim po jakim czasie od zakupu będzie można dokonać przeprowadzki. Od sprzedającego możemy się również dowiedzieć czy mieszkanie ma swoją piwnicę, komórkę lokatorską, miejsce parkingowe lub garaż.

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w całym życiu. Dlatego ważne jest, aby ten zakup był przemyślany. Nie bój się zadawać jakichkolwiek pytań, bo to będzie może twoje przyszłe miejsce do zamieszkania.

Jeśli już zdecydujesz się na zakup mieszkania na sprzedaż Żnin to poproś właściciela o odpowiednie dokumenty. Ważne abyś miała wgląd do:

  • akt notarialny kupna mieszkania
  • wypis z księgi wieczystej
  • zaświadczenie o braku zaległości
  • potwierdzanie, że mieszkanie nie jest w środkach trwałych firmy
  • zobowiązanie sprzedające o wymeldowanie wszystkich zamieszkałych osób
  • potwierdzenie, że mieszkanie nie jest obciążone.

Nie jest to całkowity zbiór dokumentów. Każde mieszkanie może różnić się dokumentacją. Może się zdarzyć, że potrzebne również i inne dokumenty. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zgłosić się do notariusza lub odpowiedniego pośrednika. Pamiętajmy sprawdzić całą dokumentację, aby nie okazało się, że zakupiliśmy zadłużone mieszkanie.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation