Leczenie kanałowe Poznań – na czym polega?

Leczenie kanałowe Poznań – na czym polega?

6 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Coraz więcej osób ma problemy ze zdrowiem swoich zębów. Próchnica jest obecnym problemem prawie u każdego. Dlatego warto regularnie korzystać z usług stomatologa, aby zaniedbaniem nie doprowadzić do utraty zębów. Obecnie najczęściej stosuje się technikę leczenia kanałowego. Na czym ona polega i czy jest bolesna? Oraz jacy specjaliści wykonują inne metody leczenia?

Bardzo dużo osób zmaga się z próchnicą. Jest to choroba wywołana przez bakterie, której można zapobiec oraz można całkowicie ją wyleczyć. Próchnicy jest bardzo ciężko uniknąć. Na rozwój próchnicy nie mają wpływu tylko czysta woda, tłuszcze i białka. Węglowodany, które znajdują się prawie wszędzie odpowiedzialne są za rozwój próchnicy. Dlatego między posiłkami warto unikać słodkich przekąsek.

Leczenie kanałowe – na czym polega?

Najczęstszą metoda leczenia próchnicy jest leczenie kanałowe Poznań. Po prześwietleniu zęba lekarz ocenia jego stan oraz uszkodzenia jakie w nim nastąpiły. Jeśli istnieje szansa na uratowanie go stomatolog podejmuje się leczenia kanałowego, jeśli nie, ząb jest wyrywany. Warto zdecydować się na leczenie kanałowe, bo jest to szansa na uratowanie zęba, a zabiegi przeprowadzane są bezbolesne w czasie jednej wizyty.

Każdemu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, które aplikuje się komputerowo. Aby leczenie przebiegało pomyśle i sprawnie całe leczenie wykonuje się pod mikroskopem. Na początku stomatolog usuwa zakażoną miazgę, następnie odpowiednio kształtuje kanału, a po ich dokładnym osuszeniu i oczyszczeniu następuje szczelne zamknięcie kanału za pomocą materiału wypełniającego. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Aplikowane jest znieczulenie miejscowe, dlatego nie powinniśmy czuć żadnego bólu. Po usunięciu miazgi ząb nie posiada unerwienia, dlatego impulsy nerwowe nie są przewodzone.

Jest wiele specjalizacji stomatologicznych, oto kilka z nich:

  • chirurgia stomatologiczna – jest to dziedzina związana z leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych,
  • ortodoncja – zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo – twarzowych i korygowaniem nieprawidłowości zębów,
  • periodontologia – zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej,
  • protetyka stomatologiczna – odtwarzanie zębów po ich utracie,

Do specjalizacji stomatologicznych zaliczamy również stomatologię dziecięcą, stomatologię zachowawczą z endodoncją, epidemiologię i zdrowie publiczne.

Bardzo ważne jest zachowanie zdrowych zębów. Dobry dentysta Poznań powinien nam dokładnie sprawdzać stan zdrowia naszych zębów oraz podejmować odpowiednie kroki w celu ich leczenia. My również powinniśmy odwiedzać regularnie stomatologa, mówi się, że powinno być to mniej więcej co 3 miesiące.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation