Usługi CNC – rodzaje i charakterystyka

Usługi CNC – rodzaje i charakterystyka

25 czerwca 2019 Wyłącz przez admin

Obecnie podczas obróbki wykorzystuje się wiele sprzętów, które różnią się. Znanych jest wiele metod, dzięki którym można precyzyjnie obrobić metale i inne materiały. Każdy z metod ma swoje wady i zalety. Warto poznać kilka z nich i wybrać najlepszą metodę dla siebie. Czy znasz firmy, które zajmują się obróbka metali? Czym się wyróżniają?

Cięcie strumieniem wody – popularna metoda wśród zawodowców

Jedną z najbardziej znanych i powszechnych metod obróbki metali jest cięcie strumieniem wody. Obróbkę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, którym jest WaterJet. Urządzenie to nadaje się do wszystkich rodzi metali. Ten proces ma wiele zalet. Przede wszystkim dzięki tej obróbce metale nie odkształcają się i nie wymagają ponownej obróbki. Temperatura, w jakiej wykonuje się obróbkę jest niska, dlatego materiały nie ulegają zniszczeniu i zmianom, które spowodowane są stopieniem. Krawędzie materiałów są gładkie i nieuszkodzone.

ciecie strumieniem wody

Frezowanie CNC Poznań – frezarka CNC nam niestraszna!

Z roku na rok pojawiają się nowe maszyny i urządzenia, które ułatwiają wiele prac. Jedna z takich maszyn jest frezarka CNC. Jeszcze kilkanaście lat temu frezowanie było bardzo czasochłonnym i wymagającym precyzji zajęciem. Dziś, dzięki użyciu frezarki CNC frezowanie jest szybsze i precyzyjniejsze. Maszyny te sterowane są przez komputery – wystarczy znać dobrze oprogramowanie i odpowiednie ustawienie frezów. Wysoka jakość – to cecha, która przyciąga klientów do skorzystania z tej metody obróbki metali.

Usługi CNC Poznań – szeroki zakres usług CNC

Nie tylko frezowanie zalicza się do usług CNC. Również inne sposoby obróbki metali można przeprowadzić dzięki maszynom CNC. To sposobów obróbki metali z użyciem maszyn CNC zaliczamy również toczenie CNC, obróbka skrawaniem CNC, obróbka stali kwasoodpornej CNC, wiercenie CNC i wiele innych usług CNC.

Gdzie warto skorzystać z usług CNC?

Na rynku znajduje się wiele firm, które świadczą usługi CNC. Warto jednak wybrać tę, w której usługi zostaną wykonane na najwyższym poziomie. Warto skupić się na efektach końcowych. Ważne, aby w zakładzie pracowały wykwalifikowane osoby oraz sprzęt, który posiada firma powinien być przede wszystkim sprawny.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation