Rolety Nakło nad Notecią – Jak dopasować zasłony do swojego mieszkania?

Rolety Nakło nad Notecią – Jak dopasować zasłony do swojego mieszkania?

17 listopada 2021 Wyłącz przez admin

Rolety możemy zobaczyć w praktycznie każdym domu. Służą one głównie za osłonę od sąsiadów czy innych, niechcianych rzeczy. Jednak dla niektórych pełnią także formę wizualną, ozdobną. Wbrew pozorom bardzo ciężko jest znaleźć i dopasować odpowiednie rolety, zwłaszcza jeśli mamy nieregularne wymiary okien. Jak dopasować zasłony? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Wybór wzoru i koloru

Szukając odpowiednich rolet Nakło nad Notecią mamy do wyboru kilka zestawień:

  • zestawienie monochromatyczne,
  • zestawienie harmonijne,
  • zestawienie kontrastowe.

Pierwsze zestawienie – monochromatyczne inaczej zwane jest jednobarwnym. Najczęściej jest to biel, beż albo szarość. Aby taka kompozycja nie wydawała się zbyt monotonna, należy zestawić odcienie od najjaśniejszych po najciemniejsze oraz zróżnicować faktury materiałów i ich połyskliwość.

Drugie zestawienie – harmonijne polegają na łagodnym przechodzeniu kolorów jeden w drugi. Przykładowo jeśli ściany są pomalowane na żółto, wybierzmy rolety pomarańczowe i powtórzmy ich kolor w innych dodatkach, np. na poduszkach, obrusie czy wazonach.

Trzecie zestawienie – kontrastowe, to połączenie barw najjaśniejszych z najciemniejszymi. Na przykład może być to biały i czarny.  Dzięki temu pomieszczenie będzie bardzo wyraziste, niemonotonne.

Żaluzje Nakło nad Notecią

Jakie systemy osłonowe warto wybierać?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas i od tego, co lubimy. Najczęściej wybierane są rolety i zasłony, ale na przykład żaluzje Nakło nad Notecią wybiera również sporo klientów. Tak naprawdę warto zastanowić się, co będzie najbardziej pasować do naszego wnętrza i dopiero można wybierać kolorystykę i wzornictwo wybranego systemu osłonowego.

Warto pamiętać też o różnych stopniach przepuszczalności materiałów. Jeśli chcemy, aby zasłony dawały nam pełną ciemność – stopnień przepuszczalności powinien być równy 0.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation