Ratunek przed upadłością firmy – jakie działania podejmować?

Ratunek przed upadłością firmy – jakie działania podejmować?

8 grudnia 2020 Wyłącz przez admin

Okres pandemii jest czasem trudnym dla firm. Szczególnie restauracje, siłownie, baseny czy hotele narażone są na niepowodzenia. Długotrwałe zamknięcie obiektów spowodowało, że już wiele z nich upadło. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, co zrobić, jeśli zmagasz się z kryzysem w swojej firmie.

Ratunek przed upadłością

Rok 2020 jest trudnym rokiem dla przedsiębiorców. Wielu z nich wiąże koniec z końcem. Zmuszeni są do podejmowania radykalnych, często trudnych decyzji. Zwolenia pracowników są często skutkiem pogłębiającego się kryzysu. Dla wielu przedsiębiorstw na ratunek przed upadłością nie jest jeszcze za późno. Warto jednak skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – dla kogo?

Firmy borykające się z problemami finansowymi, w czasie trwania pandemii skorzystać mogą z uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego. Postępowanie to polega na wprowadzaniu zmian, często radykalnych. Celem jest ochrona firmy przed ogłoszeniem upadłości.

Dlaczego uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, to dobry wybór dla przedsiębiorców. Postępowanie to można otworzyć samodzielnie, bez konieczności wystąpienia do sądu. Wystarczające jest ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz podpisanie umowy z doradcą restrukturyzacyjnym.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne i jego skutki

Otwarcie postepowania restrukturyzacyjnego powoduje, że mienie przedsiębiorstwa oraz mienie dłużnika wchodzi w skład masy układowej. Ogromna zaletą jest to, że dłużnik uzyskuje ochronę majątku. Postępowania, które są w toku ulegają zawieszeniu. Jest również możliwość wnioskowania przed dłużnika zawieszenie postępowań egzekucyjnych, które dotyczą wierzytelności nieobjętych układem z mocy prawa na okres do trzech miesięcy.

Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

Doradca restrukturyzacyjny – z czyich usług warto skorzystać?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak znaleźć odpowiedniego doradcę restrukturyzacyjnego. Na rynku działa coraz więcej firm zajmujących się sanacją firm. Warto jednak zwrócić uwagę na nie tylko na doświadczenie i wiedzę, ale również na plan restrukturyzacyjny, który musi być przede wszystkim realnym do zrealizowania.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation