Prace budowlane z użyciem ciężkich maszyn

Prace budowlane z użyciem ciężkich maszyn

17 maja 2019 Wyłącz przez admin

Planując budowę, należy zwrócić uwagę nie tylko na pracę, którą musimy wykonać, ale również jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Jednak dzięki firmom, które udostępniają dźwigi, koparki, podnośniki wykonanie czynności staje się o wiele łatwiejsze.

Zacznijmy więc od najprostszego czyli definicji czym są roboty ziemne

Roboty ziemne to wydobywanie gruntu naturalnego, czyli ziemi, jego usuwanie z pola budowy, a także przemieszczanie lub odpowiednie kształtowanie. Roboty ziemne dzielimy na dwa rodzaje: wykopy i nasypy. Podział ten polega na tym, że wykopy wykonywane są poniżej powierzchni ziemi, a nasypy- powyżej.

Dźwig Bydgoszcz – czym się charakteryzuje?

Dźwig jest urządzeniem podnoszącym, wyposażonym w podstawę ładunkową poruszającą się wzdłuż prowadnic. Istnieją różne rodzaje dźwigów: szybowe(zwane windami), budowlane pionowe, pochyłe, okrężne, portowe(żurawie portowe). Dzięki takiej szerokiej ofercie, możemy wybrać sprzęt, który będzie spełniał nasze wymagania.

Koparki-definicja, rodzaje, zastosowanie

Koparki są sprzętem używanym do oddzielania urobku od gruntu i przeniesienia na środki transportowe lub na składowisko. Koparka również może pełnić rolę urządzenia przeładunkowego. Używane są tam, gdzie zachodzi konieczność takich procesów, dlatego więc wykorzystywane są przy pracach ziemnych, budowlanych, transportowych lub górniczych. Sprzęt ten dzieli się na dwie podstawowe grupy w zależności od charakteru pracy: koparki jednonaczyniowe, koparki wielonaczyniowe. Istnieje również podział w zależności od osprzętu roboczego: podsiębiernie (może pracować zarówno powyżej jak i poniżej terenu na którym stoi), przedsiębiernie (współpracuje ze środkiem transportu, pracuje zjeżdżając do wykopu, pracuje z poziomu wykopu), chwytakowe, zbierakowe. Dzięki nim praca jest znacznie łatwiejsza oraz szybsza.

koparka podczas załadunku żwiru

Podnośnik koszowy Gniezno – idealny do prac w mieście

Ze względu na swoje parametry techniczne, szybkość i bezpieczeństwo, doskonale nadaje się do prac w zatłoczonych miejscach szczególnie, gdy aglomeracja miejska jest gęsto zabudowana. Urządzenie charakteryzuje się bardzo obszernym zakresem pracy- wysięgiem roboczym.

Według fachowców, roboty ziemne są mało ciekawym elementem budowy czy rozbudowy, dlatego właśnie dzięki tym maszynom, prace przyziemne stają się o wiele prostsze. Nawet niedoświadczony pracownik poradzi sobie w obsłudze sprzętu.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation