Gospodarka odpadami Bydgoszcz – dlaczego jest ważna?

Gospodarka odpadami Bydgoszcz – dlaczego jest ważna?

14 maja 2021 Wyłącz przez admin

Trzymając pustą, plastikową butelkę w ręce, zastanawiamy się wyłącznie nad tym, do którego pojemnika mamy ją wyrzucić. Do niebieskiego, zielonego? A może nie mamy ochoty na segregację i jednak wyrzucimy ją do pojemnika na odpady zmieszane? Raczej nikt z nas nie zastanawia się nad tym, co stanie się z tą i setkami innymi butelek wyrzucanych przez nas każdego roku. A powinno – gdyż ilość generowanych przez nas śmieci i decyzji gdzie je wyrzucamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze środowisko, a także na ceny wywozu śmieci! Co roku statystyczny Polak wytwarza ich nawet 315 kg. Gospodarka odpadami Bydgoszcz to nie tylko recykling i wywóz śmieci – to normy, które kreujemy poprzez swoje decyzje zakupowe.

Gospodarka odpadami Bydgoszcz – jakie są jej cele?

Celem Unii Europejskiej związanym z gospodarką odpadami jest przerwanie powiązania między rozwojem gospodarczym, a rosnącym wytwarzaniem śmieci. Gospodarka odpadami Bydgoszcz jest prowadzona w sposób zapewniający ochronę życia i zdrowia ludzi oraz środowiska. Oznacza to, że nie powinna wywoływać niekorzystnych skutków dla terenów wiejskich, powodować zagrożenia dla wody, powietrza, gleby, roślin lub zwierząt i uciążliwości poprzez zapach. Gospodarka odpadami Bydgoszcz powinna najpierw zapobiegać powstawaniu śmieci, a dopiero później poddać je recyklingowi. Gdy ta metoda nie jest możliwa, należy uruchomić inne procesy odzysku.

Gospodarka odpadami Bydgoszcz

Gospodarka odpadami Inowrocław – masz na nią wpływ!

Wniosek jest taki, że im więcej śmieci generujemy, tym będziemy z roku na rok płacić więcej za wywóz i segregację odpadów. Jak wcześniej wspomnieliśmy, każdego dnia mamy wpływ na gospodarkę odpadami. Zamiast codziennie kupować wodę w plastikowej butelce, możemy kupić wielorazowy bidon. Dzięki temu nie tylko przestaniemy wytwarzać śmieci, ale zaoszczędzimy pieniądze na kupnie wody, którą z powodzeniem możemy pić z kranu. Kolejnym sposobem na ograniczenie wytwarzania odpadów jest noszenie materiałowej torby na zakupy. Możliwości jest wiele – warto zastanowić się, jak dużo możemy zrobić dla naszego środowiska. Warto już od najmłodszych lat uczyć dzieci, jak duży wpływ mają nasze decyzje na zaśmiecanie naszej planety.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation