Usługi tokarskie i zastosowanie maszyn CNC

Usługi tokarskie i zastosowanie maszyn CNC

4 sierpnia 2020 Wyłącz przez admin

Usługi tokarskie – dawniej wykonywane były ręcznie, bez użycia jakiekolwiek sprzętu. Obecnie technologia idzie w górę, rozwija się. Powstają nowe maszyny i urządzenia, dzięki którym prace wykonywane są nie tylko szybciej, ale również i precyzyjniej. Tak samo jest z zastosowaniem maszyn CNC. Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup nowoczesnych maszyn?

Usługi CNC Kórnik – niezawodne maszyny CNC

Przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi tokarskie oraz zajmują się obróbką metali coraz częściej decydują się na zakup nowoczesnych maszyn. Pomimo wysokich cen za sprzęt transakcje te są opłacalne. Dzięki użyciu maszyn CNC prace wykonywane są znacznie szybciej. Materiały obrabiane są precyzyjnie, co nie wymaga poprawek. W określonym czasie można wykonać znacznie więcej zamówień, co przekłada się na zdobywanie wielu nowych klientów. Maszynami CNC najczęściej wykonuje się takie usługi jak: toczenie CNC oraz frezowanie CNC. W zakładach obróbczych świadczy się jeszcze wiele innych usług.

Obróbka skrawaniem CNC Kórnik

Frezowanie CNC a toczenie CNC – czym różnią się te metody obróbki metali?

Frezowanie CNC oraz toczenie CNC to najczęściej świadczone usługi przez zakłady tokarskie. Frezowanie wykonuje się na frezarkach. Obróbce poddawane są materiały o płaskich powierzchniach. Obrabia się nie tylko metale, ale również i inne materiały. Tak samo jak w przypadku toczenia. Różnicą jest obrabiany materiał. W przypadku toczenia obrabia się materiały w kształcie brył. Można obrabiać zewnętrzną oraz wewnętrzną powierzchnię. Coraz częściej przy toczeniu i frezowaniu wykorzystuje się maszyny CNC.

Usługi zakładów obrabiających metale – z jakich można skorzystać?

Zakłady, które zajmują się obróbką metali w swojej ofercie nie mają tylko usług frezowania i toczenia CNC. W ofercie znaleźć również można: szlifowanie, spawanie, cięcie wodą, cięcie drutem, obróbkę skrawaniem CNC Kórnik i wiele innych. Wybierając firmę, która wykona nasze zlecenie należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również na kompleksowość usług i czas wykonywania zlecenia.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation