Kasa fiskalna – na jaką się zdecydować?

Kasa fiskalna – na jaką się zdecydować?

18 kwietnia 2019 Wyłącz przez admin

Prowadzisz własną firmę, sklep lub punkt usług? Zapewne posiadasz urządzenie, za pomocą którego wystawiasz rachunki w postaci paragonów bądź faktur VAT. Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli kas fiskalnych oraz drukarek fiskalnych. Którą kasę zatem wybrać? Co brać pod uwagę podczas zakupu?

Kasy fiskalne Gorzów – najlepsze urządzenia dla przedsiębiorców

Prowadzenie każdego biznesu wymaga wielu umiejętności, doświadczenia, a także sprzętu i urządzeń niezbędnych do wykonywania zawodu. Kasa fiskalna to podstawa w każdym sklepie, przedsiębiorstwie. Kupując kasę fiskalną powinniśmy sugerować się przede wszystkim jej funkcjonalnością oraz kompatybilnością z innymi urządzeniami, takimi jak: czytniki kodów kreskowych, wagi, rozwiązania IT dla sklepów. Wybór takiej właśnie kasy daje dużą wygodę w użytkowaniu. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę, to oczywiście cena, a dokładniej stosunek ceny do jakości. Jeśli nie wiesz do końca, który model kasy fiskalnej wybrać, warto poprosić o pomoc specjalistę, na przykład z branży IT.

Kasa fiskalna z kopią elektroniczną

W serwisach znajdziemy różnorodne rodzaje kas fiskalnych, które różnią się między sobą funkcjami, wielkością, kolorem. Warto zdecydować się na zakup kasy fiskalnej z kopią elektroniczną. Jest to kasa wyposażona w mechanizm drukujący, który drukuje oryginały paragonów, raportów. Kopia wszystkich wydruków zostaje zapisane na karcie pamięci. Do zalet kasy fiskalnej z kopią należą:

  • mniejsze zużycie papieru;
  • możliwości kopiowania danych;
  • możliwość przeglądania i analiz wydruków;
  • oszczędności związane z przechowywaniem karty SD.

Wybór kasy fiskalnej nie jest łatwy. Duża część przedsiębiorców często nie może się zdecydować, czy zakupić kasę, czy też drukarkę fiskalną. Kupując urządzenie fiskalne, można skorzystać z ulgi. Można odliczyć wtedy nawet jednorazowo 700 złotych. W tym celu należy złożyć odpowiednie dokumenty w Urzędzie Skarbowym. Można zrobić to osobiście bądź z pomocą firmy sprzedającej urządzenia fiskalne.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation