Jakie rodzaje sprężyn można znaleźć na rynku?

Jakie rodzaje sprężyn można znaleźć na rynku?

24 lutego 2023 Wyłącz przez admin

Sprężyny wykorzystywane są w wielu miejscach – znajdziemy je w naszym domu, w sprzętach kuchennych czy zabawkach. Jest wiele rodzajów sprężyn, a każde z nich mają inne zastosowanie. Sprawdź, jakie rodzaje sprężyn wyróżniamy.

Czym są sprężyny?

Sprężyny Poznań są elementami o specjalnych właściwościach, które wykorzystywane są w budowie maszyn, głównie jako łącznik w połączeniach sprężystych. Ich działanie polega na początkowym napięciu, opierając się na sile ciągnącej. do której przymocowane są ich końce. Sprężyny wykonywane są ze stali krzemowej, manganowej i krzemowo-manganowej. Przedmioty te są bardzo sprężyste i mają dobre właściwości plastyczne.

Sprężyny Poznań

Produkcja sprężyn – rodzaje

Klasyfikując sprężyny ze względu na kształt to wyróżnić można:

  • Sprężyny naciskowe, które ściskane są w trakcie pracy. Są to jedne z popularniejszych sprężyn, a wszystko dzięki poziomowi amortyzacji, który jest bardzo wysoki. Wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej, meblarskiej i produkcyjnej.
  • Sprężyny naciągowe, które rozciągane są w trakcie pracy. Posiadają charakterystyczne haczyki, dzięki czemu można połączyć dwa elementy. Produkowane są z drutów stalowych i kwasoodpornych o wysokie klasie sprężystości. Ich zastosowanie to: produkcja mebli, zabawek, bram i ogrodzeń.
  • Sprężyny skrętne, których zakończenia mogą być proste lub posiadać haczyki. Ich produkcja jest podobna do produkcji sprężyn naciskowych.
  • Sprężyny talerzowe, które nie są zbyt znane. Różnią się znacząco budową od innych sprężyn. Mają kształt talerza, a do produkcji wykorzystuje się taśmy stalowe lub specjalne rodzaje blachy.
  • Sprężyny spiralne, które wykorzystywane są w mechanizmach wymagających dużych skoków zawieszenia.
  • Sprężyny płaskie, które wykonywane są z blachy i taśmy stalowej. Posiadają płaską budowę i poruszają się w ruchu kołowym. Mogą one zastąpić tradycyjne sprężyny skrętne.

Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation