Działania przed rozpoczęciem budowy domu

Działania przed rozpoczęciem budowy domu

16 października 2019 Wyłącz przez admin

Budowa domu to wieloetapowy proces. Aby budowa była zakończona należy przejść przez kilka etapów. Podczas budowy ważnych jest wiele aspektów. Pierwszym z nich jest dokumentacja, kolejnym materiały budowlane i sprzęty, a także brygada. Sprawne działanie tych trzech czynników pozwala na prawidłowy przebieg budowy

Budowa domu zależna jest przede wszystkim od naszych finansów. Jedni budują się w ciągu roku, u innych zaś budowa przeciąga się przez kilka lat. Jest wiele zdarzeń, które hamują prace związane z budową i wykończeniem domu. Warto wcześniej zorganizować wszystkie formalności i zabukować firmy budowlane, aby w przyszłości uniknąć opóźnień.

Jakie najważniejsze rzeczy powinniśmy załatwić przed budową domu?

  • Pierwszym etapem budowy domu jest zakup działki pod budowę. Wybór gruntu musi być przemyślany. Warto sprawdzić, czy w najbliższym czasie, w okolicy naszego domu planowane są jakiekolwiek duże inwestycje.
  • Projekt architektoniczno-budowlany – wybór projektu domu należy do nas. Projekt może być przygotowany indywidualnie do nas, bądź też na wielu stronach znajdują się gotowe projekty, które można zakupić.
  • Dodatkowe uzgodnienia – konieczne są do uzyskania pozwolenia wodno-prawne.
  • Zgłoszenie budowy domu jednorodzinnego czy pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego.
  • Zgłoszenie do starostwa zamiaru rozpoczęcia budowy domu.

Po zgłoszeniu zamiaru budowy do starostwa otrzymujemy pozwolenie na budowę. Jednak zanim rozpoczniemy budowę naszego domu, należy wykonać jeszcze szereg prac. Należą do nich:

  • wytyczanie geodezyjne, wykonanie niwelacji terenu,
  • zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową obiektów tymczasowych,
  • wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.
kopanie funadamentów przez koparkę

Koparka Brodnica – wybierz dobry sprzęt na swoją budowę

Wybór sprzętu czy firm budowlanych jest bardzo ważne. Wszystko to powinno być dopasowane w czasie, aby prace szły zgodnie z planem. Obecnie na rynku brakuje firm budowlanych, dlatego terminy trzeba zamawiać z wielkim wyprzedzeniem. Wiele ofert firm znajdziemy w Internecie, warto poznać ich ofertę i porównać ceny. Świadomy wybór firm budowlanych czy firm wypożyczających sprzęty budowlane to podstawa!


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation