Działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia

Działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia

11 grudnia 2017 Wyłącz przez admin

Zanieczyszczenie środowiska jest ostatnio wielkim problemem. Skutków tak wielkiego zanieczyszczenia jest bardzo dużo. Zaczynając od powiększenia się dziury ozonowej, do chorób, które dopadają ludzi. Są to przede wszystkim choroby układu oddechowego. Coraz więcej mówi się o działaniach mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia. Jakie to działania i kogo obowiązują?

Działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza jest wiele. Kierowane są one do ogółu społeczeństwa. Jednak wchodzą przepisy i rozporządzenia, które dotyczą wielu przedsiębiorców. Aktualnie zakładając firmę, która swoimi działaniami może powodować zanieczyszczenia atmosfery należy ubiegać się o różnego rodzaju pozwolenia oraz wydawana jest decyzja środowiskowa Poznań. Takich decyzji i pozwoleń jest wiele. Za chwilę je poznamy, jednak najpierw skupimy się na dzianiach ogółu społeczeństwa, które mogą doprowadzić do poprawy stanu środowiska.

Oto kilka z nich:

  • segregacja śmieci – nie tak dawno płacimy za śmieci, niższa cena śmieci posegregowanych, które odprowadzamy ma nas zmusić do segregacji. Jest to duże ułatwienie i powoduje, że wiele z nich może ulec recyklingowi,
  • ogrzewanie gazowe – w wielu domach zastosowano już tą metodę ogrzewania. Jest ona bezpieczna i powoduje, że nie ulatnia się dwutlenek węgla do atmosfery, nie tak jak w przypadku spalanego węgla w piecu,
  • ograniczenie produkcji plastikowych przedmiotów – już niedługo w życie wejdzie nowe rozporządzenie, które będzie zakazywało produkcję plastikowych słomek, sztućców, patyczków higienicznych i wielu innych, plastikowych przedmiotów,
  • produkcja samochodów hybrydowych – coraz więcej jest w sprzedaży samochodów hybrydowych, które mają napęd elektryczny.

Również i dla przedsiębiorstw uchwalono wiele rozporządzeń, które mają na celu ograniczenie emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Przykładowe decyzje to:

Jak widać coraz więcej wprowadzanych jest działań mających na celu ograniczenie zanieczyszczeń środowiska. Dla przedsiębiorstw wiąże się to z biurokracją, która jest obowiązkowa, aby mogły zacząć działania. Dla ogółu społeczeństwa brak niektórych plastikowych produktów nie będzie robiło większej różnicy. Wiadomo, że na rynku powstają i będą powstawały produkty, które będą miały na celu zastąpić plastikowe, szkodliwe przedmioty.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation