Sposoby na czyszczenie mebli z trudnych zabrudzeń

Sposoby na czyszczenie mebli z trudnych zabrudzeń

26 sierpnia 2020 Wyłącz przez admin

Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu przeżył niezbyt miła sytuację związaną z poplamieniem naszych tapicerowanych mebli. Czasami w bezsilności zakrywamy po prostu uciążliwą plamę poduszką lub kocem w nadziei, że nikt z naszych znajomych lub pozostałych domowników tego nie zauważy. Często nastawiamy się z góry po kilku porażkach związanych z czyszczeniem plam lub po prostu naszych mebli tapicerowanych nadszarpniętych zębem czasu oraz częstym użytkowaniem na zmianę w niedalekiej przyszłości kanapy czy foteli.

Nie zawsze martwią nas pojedyncze ciężkie plamy, które są wpadką po udanej imprezie. Nasze meble przez to, że cały czas są w użyciu, zwłaszcza meble tapicerowane z czasem nabywają przybrudzenia, kolor już nie wygląda na taki sam, zdarza się, że nie pachną najlepiej. Mimo, że my rozkładamy ręce na ratunek może przyjść nam firma sprzątająca Bydgoszcz lub kilka prostych trików, których możliwe, że nie próbowaliśmy.

Jak wyczyścić kanapę z zabrudzeń?

Każdemu z nas zależy, żeby kanapa czy fotele stojące w sercu naszego domu czyli salonie prezentowały się jak najlepiej. To najczęściej w salonie spędzamy większą część dnia, tam przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną. W związku z tym meble wciąż narażone są na ubrudzenia. Warto pamiętać o tym, żeby regularnie je czyścić. Natomiast przy trudniejszych plamach, jeżeli nie mamy możliwości skorzystania z profesjonalnej usługi sprzątania Bydgoszcz, musimy przeanalizować przed rozpoczęciem pracy musimy sprawdzić jakim rodzajem materiału obity jest mebel. Często przy zakupie mebli tapicerowanych niestety zapominamy o tym, żeby skupić się na materiale i niekoniecznie myślimy, że w przyszłości będzie go trzeba czyścić.

Usługi sprzątania Bydgoszcz

Sposoby na czyszczenie tapicerki meblowej

W przypadku tapicerki bawełnianej polecamy stosowanie specjalistycznych pianek czyszczących. W pierwszy kroku powinniśmy przetestować zawsze zakupiony produkt do czyszczenia na kawałku naszej tapicerki, sprawdzając jak zareaguje. Jeżeli test przejdzie pomyślnie po odkurzeniu kanapy odkurzaczem, nakładamy preparat i trzymamy go na meblach tak długo jak wymaga tego instrukcja, następnie usuwamy piankę. podczas usuwania pianki warto użyć białej ściereczki będziemy wiedzieć wtedy najlepiej efekt.

Welurowa tapicerka wymaga innych środków czystości, które będą dopasowane pod ten rodzaj tapicerki. Tutaj również postępujemy zgodnie z zasadami wypisanymi w instrukcji. Musimy pamiętać o dobrze odpowiednich środków, ponieważ welurowa tapicerka jest bardzo delikatna.

W przypadku mebli skórzanych w pierwszej kolejności usuwamy zebrane na skórze przybrudzenia oraz przetłuszczone plamy najlepszym rozwiązaniem jest użycie letniej wody z płynem do naczyń. Pamiętajmy, żeby pod żadnym pozorem nie używać mydła. Świetnie do czyszczenia skóry nadają się miękkie materiały oraz ręczniki frotte.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty?

Firmy sprzątające, które świadczą usługi prania tapicerki meblowej na pewno zrobią to dużo sprawniej. Przede wszystkim posiadają one odpowiedni sprzęt, który przyśpiesza prace. Oprócz tego często korzystają ze środków, które nie są dostępne w zwykłych sklepach. W takim przypadku mamy gwarancję, że czyszczenie na pewno sie powiedzie, a my zaoszczędzimy trochę czasu.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation