Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – działania

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – działania

10 kwietnia 2019 Wyłącz przez admin

Wiele firm zmaga się z kryzysem. Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak z niego wyjść i co zrobić, aby sytuacja firmy uległa poprawie. Rozwiązań jest kilka. Jednak najczęściej przedsiębiorcy decydują się na otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Dowiedz się na czym polega restrukturyzacja przedsiębiorstwa oraz czy działania te są skuteczne. Sprawdź również dla jakich podmiotów kierowane są działania restrukturyzacyjne.

Restrukturyzacja firmy – na czym polega?

Prowadzisz przedsiębiorstwo, któremu zagraża kryzys? Otwórz postępowanie restrukturyzacyjne, które pozwoli na opanowanie i zlikwidowanie skutków kryzysu. Dzięki takim działaniom i kompleksowej pomocy można stworzyć plan działania, który doprowadzi do wyjścia firmy z kryzysu. Firmy, które zajmują się restrukturyzacja przedsiębiorstw podejmują szereg działań, które zmierzają do uzdrowienia przedsiębiorstwa oraz rozwiązania kwestii przyszłych źródeł finansowania.

mężczyzna toczący głaz z napisem kryzys po górze

Jakie usługi świadczą firmy, które zajmują się restrukturyzacja przedsiębiorstw?

Firmy, które świadczą usługi w zakresie restrukturyzacji, inaczej sanacji firm działają na wielu płaszczyznach. W zespołach takich firm zatrudniani są najczęściej doradcy restrukturyzacyjni, rewidenci oraz prawnicy. Wykwalifikowana kadra umożliwia szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów. Najważniejsza jest skuteczna diagnoza przedsiębiorstwa wraz z opracowanym planem restrukturyzacyjnym, który może doprowadzić do uratowania przedsiębiorstwa z kryzysu.

Rodzaje restrukturyzacji

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa – znana jest jako restrukturyzacja naprawcza. Obecnie możemy wyróżnić cztery rodzaje restrukturyzacji, oto one:

  • restrukturyzacja przedmiotowa – dokonywane są zmiany systemowe stref techniczno – organizacyjnych,
  • restrukturyzacja podmiotowa – związana jest z obszarem prawno – ekonomicznym,
  • restrukturyzacja naprawcza – przeprowadzana jest w przedsiębiorstwach, którym zagraża upadłość, za cel stawia się doprowadzenie przedsiębiorstwa do poprawy sytuacji finansowej oraz ,,uzdrowienia” firmy,
  • restrukturyzacja rozwojowa – strategią tego działania jest stały rozwój firm poprzez poprawę jakości sprzedawanych produktów wraz z ulepszeniem działań marketingowych.

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest jednym z działań, które może doprowadzić do ochrony przedsiębiorstwa przed upadkiem. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa i jej działania kierowane są nie tylko dla przedsiębiorców, którzy zamierzają otworzyć postępowanie restrukturyzacyjne, ale również dla wierzycieli i wydziałów sądów do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation