Najlepsza włoska pizza

Najlepsza włoska pizza

10 kwietnia 2019 Wyłącz przez admin

Jest więcej niż mniej osób, które przepadają za pizzą.
Można powiedzieć, że pizza to ulubione danie wielu z nas. Dlaczego? Na pewno wielu z nas przekonuje pyszne, chrupiące ciasto, z wieloma dodatkami. Miejscem rodzinnym pizzy są Włochy.
Z czym najczęściej jada jest włoski pizza i jak jest przyrządzana? Poznaj tajniki najlepszej pizzy na świecie!

Prawdziwa włoska pizza Piątkowo – najlepsza na świecie!

Prawdziwa pizza włoska zachwyca smakiem każdego z nas! Ciasto tej pizzy jest bardzo cienkie i chrupkie, ponieważ nie wchłania soli ani dodatków. Smaku nadaje mu pyszny sos pomidorowy, który przyrządzony jest ze świeżych pomidorów z dodatkiem aromatycznych ziół. Włosi pizzę najczęściej jadają z serem mozzarella, który tną na kosteczki, świeżą bazylią i pomidorkami koktajlowymi. Każdy z nas na pewno wie, że kolory tych składników, odpowiadają kolorom flagi włoskiej.

Jak wygląda proces pieczenia włoskiej pizzy?

Włosi pizzę pieką w piecu, który opalany jest drewnem lub w specjalnych piecach kamiennych. Pieczenie pizzy w takim piecu sprawia, że pochłaniana jest wilgoć, dzięki czemu pizza jest chrupiąca i aromatyczna.

Jak przygotować sos do pizzy, na wzór włoskich smaków?

Chcesz przyrządzić sos pomidorowy do pizzy, który jada się na włoskiej pizzy? Zrób go razem z nami! Sos do pizzy robi się z passaty pomidorowej – dzięki czemu sos jest gęstszy i nie przenika w ciasto. Do garnka należy wlać passatę, która doprawiamy oliwą, czosnkiem, cukrem, bazylią, oregano, mielonym pieprzem i ostra papryka. Taki sos powinno gotować się przez 15 minut na małym ogniu. Warto sos zrobić wcześniej, aby pomidory przeszły przyprawami, dzięki temu sos jest bardziej aromatyczny.

bazylia ser mozzarella i pomidory ułożone w kolorach flagi włoskiej

Gdzie możemy zjeść dobrą pizzę?

W naszym kraju na ulicach miast można spotkać wiele restauracji, które w swoim menu posiadają pizzę. Każda, dobra pizzeria Winogrady cieszy się dużym zainteresowaniem. Warunkiem jest przygotowywanie pizzy na najwyższym poziomie. Wiele osób również lubi przyrządzać pizzę domową. Niestety w naszych warunkach domowych nie można wypiec takiej pizzy, jak w pizzerii, z tego względu, że nasze domowe piekarniki nie są w stanie rozgrzać się do tak wysokich temperatur.


Sliding ad. Included in Envo Magazine PRO - Documentation